Ботев Пд спечели в неофициалния дебют на новия наставник

21:59, 06.08.2022
ботев спечели неофициалния дебют новия наставник
Снимка: ПФК Ботев (Пловдив)

Отборът на Ботев Пловдив надигра с 2:1 кипърския Неа Саламина в контролна среща, която се игра на базата в Коматево.

Срещата бе и неофициален дебют за новия треньор на "канарчетата" Желко Копич, който замени на поста Азрудин Валентич.

Домакините откриха резултата още в 6-та минута чрез Антоан Бароан, който наказа груба грешка в отбрана на гостите.

Футболистите на Неа Саламина, които през миналия сезон спечелиха промоция за елита на Кипър, стигнаха до изравнителния гол в 22-та минута, а до почивката пропуснаха още една изгодна възможност да стигнат до пълен обрат.

През второто полувреме и двата тима имаха своите шансове да стигнат до победата, за да се стигне до 85-та минута, когато новият играч на пловдивчани Елвис Ману се разписа от близко, за да донесе крайния успех на своя тим.

Официалният дебют за Желко Копич начело на Ботев Пд ще бъде точно след седмица (13 август), когато "жълто-черните" гостуват на Берое в "Дербито на Тракия".