"Канарчетата" с успешно начало на своята подготовка

ботев пловдив надви берое контрола
Снимка: Botev Plovdiv/Facebook
08:45, 23.06.2024

Ботев Пловдив постави успешно начало на своята подготовка за сезона в Първа лига и Лига Европа. Футболистите на Душан Керкез надвиха Берое с 1:0 в контрола, изиграна на стадион „Христо Ботев“. Единственото попадение за „канарчетата“ реализира Емануел Уме.

Четири от новите попълнения направиха неофициален дебют с екипа на пловдивчани. Това са За Мараш, Ален Корошец, Бернат и Никола Илиев. Днес Ботев ще отпътува за лагер в Правец и ще остане там до 1 юли. Следващата контрола за тима е на 25 юни (вторник) с Черно море.

„Жълто-черните“ създадоха повече положения, особено през първото полувреме. Домакините удариха греда още в 17-та минута чрез Кристиан Нвачувку. Три минути по-късно Емануел Уме се разписа за 1:0 с прецизен изстрел в далечния ъгъл. Берое отговори с удар с глава на Пинеда, но намеса на Матвей Игонен запази аванса на Ботев.

До края на първото полувреме Йонас Там също имаше шанс да се разпише, но ударът му с глава срещна гредата. Въпреки трите шанса пред Ботев през втората част до друго попадение така и не се стигна.