"Чайките" записаха минимален успех над френския тим с гол на Жоао Педро

23:55, 14.12.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Брайтън Жоао Педро

Брайтън победи Олимпик Марсилия с минималното 1:0 в мач от последния 6-и кръг на груповата фаза на Лига Европа. Жоао Педро отбеляза победното попадение.

През първото полувреме най-чистата ситуация бе на сметката на гостите на стадион "Амекс" в Брайтън. Джонатан Клаус стреля в напречната греда.

След почивката късметът отново обърна гръб на френския тим. Амин Ари също нямаше късмет и негов удар срещна лявата греда.

"Чайките" търпеливо изчакваха своя момент, който дойде в 88-ата минута. Жоао Педро отправи силен шут от вътрешността на наказателното поле, който донесе успеха на английския отбор.

В друг мач от група "Б" Аякс победи АЕК с 3:1.

Брайтън оглави класирането с актив от 13 точки. Олимпик Марсилия продължава към 1/16-финалите на надпреварата с 11 пункта. Аякс ще играе в Лигата на конференциите, след като нидерландци събраха 5 пункта. Последен остана АЕК с 4 точки.

"Истории от Олимпийските игри" - брой 7 (ВИДЕО)
Спас Делев, Георги Терзиев и Якуб Пьотровски са горди след класирането на Лудогорец напред в Лигата на конференциите