На полуфиналите Бразилия ще очаква победителя от двойката между САЩ и Полша.

Турция, волейбол жени, Париж 2024
18:09, 06.08.2024

Отборите на Бразилия и Турция се класираха за полуфиналите на олимпийския турнир по волейбол за жени.

Бразилките, които са олимпийски вицешампионки от Игрите в Токио, се справиха с 3:0 (25:22, 25:13, 25:17) гейма с Доминиканската република. Интрига в мача имаше само в първия гейм, в който играта почти през цялото време вървеше точка за точка.

В другите две части бразилките, които до момента нямат загубен гейм, бяха напълно категорични. Най-резултатна за победителките бе Габриела Гимараеш с 20 точки. Още 14 реализира Ана Кристина.

За Доминиканската република Паола Пеня Исабел завърши с 12 точки.

Много по-драматично се оказа класирането на европейския шампион при дамите Турция. Състезателките на треньора Даниел Сантарели спечелиха с 3:2 (23:25, 25:21, 26:24, 21:25, 15:12) гейма срещу Китай и за първи път ще играят сред най-добрите четири на Олимпиада.

Изключителен мач за победителките направи Мелиса Варгас, която записа 42 точки на сметката си. С 13 завърши Ханде Баладън, която бе единствената друга турска волейболистка с двуцифрен актив.

За Китай Ли Инин приключи с 25 точки, докато Чжу Тин се отчете с 19.

За място на финала туркините ще спорят с победителя от мача между Италия и Сърбия.