Бразилката Ребека Андраде се окичи със златото на земя на турнира по спортна гимнастика в Париж

Симон Байлс допусна грешки и остана втора.

бразилката ребека андраде окичи златото земя турнира спортна гимнастика париж
17:24, 05.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Други спортове

Световната вицешампионка Ребека Андраде (Бразилия) спечели титлата на финала на земя при жените на турнира по спортна гимнастика на Олимпийските игри в Париж.

Тя представи силно композицията си и беше оценена с 14.166 точки. За Андраде това е четвърти медал от френската столица, първи златен и общо шести от Олимпиади в нейната кариера. Тя стана втора в многобоя и на прескок, както и трета в отборната надпревара.

Звездата на световната гимнастика Симон Байлс завоюва сребърния медал с 14.133 точки. Тя също игра много силно, но имаше две излизания от очертанията на паркета, което на практика я лиши от златото.

Байлс вече има 11 медала от олимпийски игри в кариерата си, от които седем златни. В Париж тя спечели титлите отборно, в многобоя и на прескок.

Бронзовото отличие стана притежание на друга американка - Джордан Чайлс с 13.766 точки.

Олимпийската шампионка на греда от Париж Аличе Д'Амато (Италия) остана шеста в този финал с 13.600 точки.

Класиране, спортна гимнастика, земя, жени:
1. Ребека Андраде (Бразилия) - 14.166 точки
2. Симон Байлс (САЩ) - 14.133
3. Джордан Чайлс (САЩ) - 13.766

България ще бъде представена от 11 състезатели на световно първенство по лека атлетика за младежи под 20 г. в Лима
Филип Виденов: Класирането на тима до 18 години в Дивизия А e огромен успех