Бронз за Лоренцо Музети от олимпийския тенис турнир

Италианецът победи Феликс Оже-Алиасим с 6:4, 1:6, 6:3. Срещата продължи два часа и 17 минути.

Лоренцо Музети
23:10, 03.08.2024

Италианецът Лоренцо Музети ликува с бронзовия медал на единично при мъжете в олимпийския турнир по тенис на Игрите в Париж.

В мача за третото място 11-ият в схемата Музети надигра 13-ия поставен Феликс Оже-Алиасим с 6:4, 1:6, 6:3. Срещата продължи два часа и 17 минути.

Италианецът водеше с 4:3 в първия сет, преди Оже-Алиасим да направи пробив и да изравни, но Музети бързо върна пробива и с два поредни гейма стигна до успешното 6:4.

Канадският тенисист бе убедителен на старта на втората част и дръпна с 3:0, а Лоренцо Музети намали за 1:3. Феликс Оже-Алиасим обаче отговори с нова серия от три гейма и взе сета с 6:1.

Третият сет бе много оспорван, а Музети осъществи ключов пробив за преднина от 5:3 и реализира първия си мачбол за крайното 6:3.

22-годишният Лоренцо Музети прави най-добрият сезон в кариерата си. Той достигна до първия си финал на турнир от Големия шлем преди три седмици на Уимбълдън, където игра срещу сърбина Новак Джокович.

Именно Джокович и испанецът Карлос Алкарас ще излязат един срещу друг в неделя във финала на турнира.