Новак Джокович е на победа от мечтания медал

Ако успее да спечели в неделя, Новак Джокович ще стане едва петият тенисист в историята, който ще има т.нар. „Златен шлем“.

Станко Димов
от Станко Димов
22:16, 02.08.2024
Новак Джокович

Новак Джокович се доближи само на победа от олимпийската си мечта да спечели златен медал. 37-годишният сърбин се класира за финала на надпреварата в неделя, след като се наложи с 6:4, 6:2 над италианеца Лоренцо Музети.

В големия финал съперник на Джокович, носител на 98 титли от АТР тура, ще бъде испанската сензация Карлос Алкарас, който в първия полуфинален двубой победи с 6:1, 6:1 Феликс Оже-Алиасим (Канада).

Само преди месец Джокович и Алкарас се срещнаха на финала на Уимбълдън, където за втора поредна година шампион стана испанецът.

Ако успее да спечели в неделя, Новак Джокович ще стане едва петият тенисист в историята, който ще има т.нар. „Златен шлем“ – четирите турнира от Шлема и олимпийско злато на единично, след Щефи Граф, Андре Агаси, Рафаел Надал и Серина Уилямс.

„Постигнал съм много неща в нашия спорт, но никога не се бях класирал за финал на Олимпийски игри. Изключително развълнуван съм. Разбира се, че ще мисля за финала срещу Алкарас, но се радвам, че утре ще почивам. Имах нужда от ден почивка“, каза Джокович.

Любопитен е и фактът, че от началото на годината Джокович все още няма спечелен трофей.