Трима играчи на БУБА бяха отличени с индивидуални награди
БУБА Баскетбол спечели и четвъртия си последен мач от група С на Европейската младежка баскетболна лига за 16-годишни, която се провежда в зала "Триадица" в София. Момчетата на Янко Янчев надиграха категорично тима на Казерта, Италия с 96:58 и приключват турнира с актив от четири победи. Мартин Александров отбеляза 34 точки за успеха, Ивайло Скрински добави 28 точки, а Мартин Георгиев направи трипъл-дъбал с 11 точки, 10 борби и 14 асистенции.
Трима баскетболисти от софийския отбор бяха отличени. Ивайло Скрински бе избран за MVP на турнира. Мартин Александров попадна в идеалната петица на надпреварата, а Мартин Георгиев бе избран за най-полезен играч за БУБА.
ЦСКА също постигнаха успех в третия си мач. "Червените" се наложиха над Шефилд Юнайтед с 100:54, като най-резултатен за ЦСКА стана Калоян Колев, който бе съвсем близо до постигането на трипъл-дабъл. Колев отбеляза 20 точки, записа 9 борби и 8 асистенции. Марк Воденичарски се отличи с 17 точки, а Емил Атанасов с 12. Днес от 11.00 ч. ЦСКА играе с Партизан, Скопие.
Балкан загуби от македонския тим с 64:97 в третия си двубой. С дабъл-дабъл за Балкан се отличи Егор Манохин - той отбеляза 22 точки и овладя 10 борби. Днес ботевградчани играят с Шефилд Юнайтед от 15.00 ч.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok