БУБА Баскетбол приключи с драматична победа последния си мач от ЕМБЛ в Дебрецен

от Вяра Илиева
18:14, 13.11.2022
Чете се за: 01:42 мин.
БК БУБА Баскетбол, Дебрецен

БУБА Баскетбол завърши с успех участието си в първия кръг на турнира от Европейската младежка баскетболна лига U15 в Дебрецен, Унгария. В последния си мач от група А, 15-годишните момчета водени от Ивайло Желев постигнаха драматична победа над домакините от ДЕАЧ с 66:65. Българският тим изоставаше в резултата след полувремето с 17 точки, но успя да се върне в мача в третата част, която приключи при резултат 49:41 за унгарския отбор. Кош минута преди края и здрава зашита в последната четвърт донесоха победата за БУБА.

Най-резултатни за нашия отбор бяха Александър Димитров и Денис Партанаков отбелязали по 16 точки, Мартин Гогов записа дабъл-дабъл с 13 точки и 13 борби.

За домакините се отличи Петер Хорват с 21 точки.

Така БУБА Баскетбол приключи турнира в Дебрецен с три победи съответно над Дан Дачиян, ИБАМ и ДЕАЧ, и една загуба от германския Про баскет с 62:85.

Лидер след първия кръг в група А е тимът на Про баскет, който няма загуба в четирите си срещи.

Разследването на изчезването на 12-годишния Александър се взима на специален надзор от ВКП