БУБА Баскетбол спечели бронзовите медали на държавното първенство по баскетбол U16

буба баскетбол спечели бронзовите медали държавното първенство баскетбол u16
14:43, 17.06.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Отборът на БУБА Баскетбол спечели бронзовите медали в държавното първенство за момчета U16. В малкия финал столичният тим надви убедително домакина на финалния турнир Черно море Тича със 107:77 в зала „Христо Борисов“ във Варна.

БУБА взима медал в шампионата при 16-годишните за четвърта поредна година, след като в предните три оставаше със среброто. Последното отличие на „моряците“ в първенството на тази възраст пък бе през 2019 г., когато Тича спечели титлата. Миналата година този отбор на БУБА спечели златните медали като на финала при 15-годишните победи именно Черно море Тича.

Баскетболистите на Янко Янчев и Ивайло Желев нито веднъж в мача не бяха догонващи. Те поведоха с 3 след първата част, а след много силна втора на почивката се откъснаха с 56:37. След паузата тимът подържаше солиден аванс и нямаше проблем да спечели.

Победителите вкараха 13 тройки в мача срещу само 2 за съперника си.

Мартин Александров бе най-резултатен за успеха с 31 точки. Ивайло Скрински реализира 25 точки, с 21 и 7 борби е Ивайло Груев, а 12 точки и 8 борби записа Валентино Ковачев.

За Черно море Тича Кристофър Узунов реализира 25 точки, с 23 е Светослав Славов, а по 10 добавиха Мартин Попов (7 борби) и Кристиян Мучев.

По-късно днес за титлата ще спорят Тунджа Ямбол и Доростол.