БУБА Баскетбол започна с победа участието си в Европейската младежка баскетболна лига

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
11:23, 04.11.2022
Чете се за: 01:25 мин.

БУБА Баскетбол започна с победа участието си в първия кръг на Европейската младежка баскетболна лига. В първия мач от надпреварата в група С в зала "Триадица" домакинът на надпреварата надигра турския Суадие с 88:69. Първата четвърт играта вървеше кош за кош, но с по-прецизна стрелба домакините от БУБА успяха да поведат с 36:17. С няколко точни стрелби на Ивайло Скрински за трите точки, момчетата на Янко Янчев успяха да запазят преднината си до почивката. Третата четвърт гостите от Турция опитаха да намалят преднината на БУБА, но така и не успяха. Българският шампион за 2022 г., продължи победния си ход и се поздрави с успеха с 88:69. Най-резултатен за БУБА бе Ивайло Скрински с 41 точки. Мартин Александров записа най-много асистенции - 9  и реализира 15 точки за успеха. Стоян Лесов се отличи с 12 борби.

Днес от 13.00 ч. БУБА Баскетбол играе с Партизан (Скопие).

Вицепремиерът Атанас Пеканов апелира НС да разгледа всички закони, свързани с Плана за възстановане
В НИМ откриха изложба на 300-годишнината от рождението на Паисий Хилендарски (Снимки)