Бургас навлезе от зелената в жълтата зона на картата за COVID-19.
Увеличението на болните започна постепенно от началото на миналата седмица. Според данни на регионалната здравна инспекция в областта има 25 случая на 100 000 души население.
По заповед на министъра на здравеопазването днес Кризисният щаб ще проведе среща, на която здравните власти и кметовете на 13 общини в региона ще обсъдят готовността на лечебните заведения.
Заради увеличения брой заболели има вероятност да бъдат разкрити и допълнителни COVID легла. Ще се обсъждат и противоепидемичните мерки при евентуално усложнение на обстановката.
Scorpions отбелязва 60 години от създаването си с юбилейно шоу тази вечер в София
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Шофьор без книжка и моторист пострадаха при две катастрофи в Разградско
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу