Бижутата, откраднати от Историческия музей "Зелен трезор" в Дрезден преди почти пет години, са отново в Музея на съкровищниците на Саксония.

Властите в Дрезден ги показват нереставрирани в състоянието, в което крадците ги върнаха през декември 2022 г.

Снимки: ЕПА/БГНЕС
Кражбата на 25 ноември 2019 г. се смята за една от най-зрелищните в Германия.
Извършителите откраднаха 21 уникални исторически бижута с диаманти и причиниха щети за над 1 милион евро. Петима млади мъже бяха осъдени от 4 до 6 години затвор. Те върнаха по-голямата част от плячката, но все още няма следа от три артефакта с големи камъни.

С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°