Чехия и Словения постигнаха домакински победи и заслужиха местата си на Евро 2024

Всички резултати от евроквалификациите в понеделник

Чехия Томас Соучек
от БНТ , Източник: БГНЕС
08:43, 21.11.2023
Чете се за: 01:55 мин.
Национални отбори

Отборите на Чехия и Словения се присъединиха към финалистите на Евро 2024, след като спечелиха последните си квалификационни мачове.

В група Е чехите имаха нужда от точка от домакинството си на Молдова в Оломоуц, но записаха категоричен успех с 3:0, за да се класират за осмото си поредно европейско първенство. Давид Дудера, Томас Чори и Томас Соучек вкараха головете за домакините, а Молдова завърши двубоя с човек по-малко след втори жълт картон на Владислав Бабогло в 55-ата минута.

В група Н Словения също се нуждаеше от равенство у дома срещу Казахстан, но словенците трябваше да потреперят, преди победен гол на резервата Бенямин Вербич в 86-та минута да им донесе крайното 2:1. Преди това Бенямин Шешко бе извел домакините напред от дузпа в 41-ата минута, но Рамазан Оразов изравни малко след почивката и постави съперника под сериозно напрежение. Това ще бъде едва второ участие на Словения на европейско първенство, като първото бе на Евро 2000 в Нидерландия и Белгия.