Челси взе комфортна преднина в първия мач с Порто и вече гледа към 1/2-финалите на ШЛ

10:24, 08.04.2021
Чете се за: 00:31 мин.
Шампионска лига
челси взе комфортна преднина първия мач порто вече гледа финалите

Отборът на Челси е с единия крак в 1/2-финалите на Шампионската лига, след като снощи победи състава на Порто с комфортното 2:0.

Домакин бе португалският тим, а срещата се игра на терена на "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля, където ще се проведе и реваншът след седмица поради ограниченията, наложени заради пандемията от COVID-19.

Двата тима не показаха най-добрата си игра, но това е без значение за лондончани, които постигнаха целта си по-спокойно очакват реванша.

Челси откри резултата в 32-ата минута чрез Мейсън Маунт, който стана и най-младият голмайстор за "сините" от Лондон в най-тирулувания европейски клубенб турнир.

Порто имаше възможността да възстанови паритета в мача след добри положения в 43-ата и 51-ата минута, но елементарна грешка на бранителя на "драконите" Хесус Корона в 85-ата минута позволи на Бен Чилуел необезпокояван да се устреми към наказателното поле и след финт на вратаря да отбележи за 2:0 в полза на Челси.

Почетино: Победихме най-добрия отбор в Европа