Черноморец Бургас с четвърти пореден успех в НБЛ

21:46, 11.02.2023
Чете се за: 01:32 мин.
черноморец бургас четвърти пореден успех нбл
Снимка: НБЛ

Отборът на Черноморец Бургас записа четвъртата си поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), след като надигра Берое с 91:79 (25:16, 17:24, 19:21, 30:18) като гост в откриващата среща от 21-ия кръг.

Бургазлии доминираха на паркета в Стара Загора, но въпреки това демонстрираха и сериозни спадове в играта си, като в средата на втората четвърт пропиляха 15 точки аванс, а в третата допуснаха домакините да се върнат от пасив от 11 пункта.

В крайна сметка в решителните 10 минути Черноморец показа, че е по-добрия отбор и заслужи крайния успех след серия от 9:0 в заключителните минути.

Мунис Туту стана най-резултатен за победата с 26 точки, а Джордън Тъкър добави 23 за бургаския тим. За домакините от Берое пък Ти Кей Идоджи завърши с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби, а Дариъс Хол реализира 16 пункта.

В класирането Черноморец Бургас се изкачи до 5-то място с актив от 29 точки и баланс 10-9, докато Берое Стара Загора е на 7-та позиция с 27 пункта и баланс 8-11.