черноморец остана битката полуфиналите нбл драма плевен
Снимка: БФ Баскетбол
21:16, 05.05.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Отборът на Черноморец (Бургас) остана в битката за полуфиналите в Националната баскетбола лига след драма в Плевен и минимална победа над Спартак с 85:84 във втория мач от четвъртфиналите. Така резултатът в серията вече е 1-1, а третият мач е на 8 май в Бургас.

След абсолютно равностойно първо полувреме, двата отбора се захапаха здраво след почивката, като гостите успяха да удържат финалния щурм на своя съперник до края.

Евгени Хаджирусев избухна с 28 точки след 4 тройки, 22 вкара Георги Боянов, като хвана и 15 борби а 18 – Константин Коев. С 12 точки и 13 борби се отличи Андрей Иванов.

За домакините 16 точки вкара Николай Стоянов, 15 – Димитър Маринчешки, а 14 – Максим Корниенко. С 12 точки се включи Мартин Маринов.

Мицотакис обяви програма за компенсации на гърците за високите сметки за електроенергия