черноморец взе реванш академик пловдив дома
Снимка: БФ Баскетбол
10:12, 10.10.2021
Чете се за: 01:12 мин.

Черноморец (Бургас) взе реванш от Академик (Пловдив) за отстраняването си в четвъртфиналите на миналогодишното първенство и победи тима от Пловдив с 80:66 в мач от първия кръг на Националната баскетболна лига.

В Бургас и двата отбора имаха възходи и спадове, но домакините бяха по-мотивирани да спечелят и със силна игра в последната четвърт заслужиха първия си успех за новия сезон.

Тони Морелос направи перфектен дебют за "акулите" с 22 точки и 14 борби. С 22 точки, 7 борби и 5 асистенции се отличи Кортни Белгер. 15 точки и 12 борби записа Уендъл Луис.

За гостите от Пловдив капитанът Васил Бачев завърши с 21 точки, а 17 точки и 10 борби за дабъл-дабъл добави Никола Бесович. Само шестима от играчите на Йордан Янков обаче се разписаха в мача.

В следващия кръг Черноморец отново е домакин – на Шумен, а Академик Пловдив приема Берое.

Лечков категоричен: Бербатов не може да спечели изборите за президент на БФС