Четири гола, две дузпи и два червени картона на Милан - Рома

Оливие Жиру Милан
21:45, 06.01.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Милан победи с 3:1 Рома в мач от 20-ия кръг на италианското първенство.

Срещата, която се игра на „Сан Сиро“ в Милано, беше съпътствана от много интересни моменти – четири попадения, два червени картона и две дузпи, като последната беше пропиляна от голямата звезда Златан Ибрахимович.

Успехът позволи на „росонерите“ да намалят изоставането от лидера Интер, който е и с мач по-малко. Милан вече има 45 точки, на една от „нерадзурите“. Рома е на 7-ата позиция с 32, колкото имат още Фиорентина и Лацио.

Милан записа трета поредна победа срещу „джалоросите“ в Серия А за първи път от 26 години насам.

Домакините не срещнаха никакви проблеми в двубоя, като водеха с два гола до 17-ата минута след попадения на Оливие Жиру (8-ата минута от дузпа) и Жуниор Месиас.

В 40-ата минута Тами Ейбрахам намали за 2:1. След почивката обаче отборът, воден от Жозе Моуриньо, усложни ситуацията си, след като Рик Карсдорп получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко в 74-ата минута.

Малко по-късно Рафаел Леао получи пас от влезлия каро резерва Златан Ибрахимович, за да реализира за 3:1.

Джанлука Манчини също напусна терена заради втори жълт картон в продължението, а Милан получи правото да изпълни втора дузпа в рамките на срещата. Златан Ибрахимович обаче пропусна последния шанс да се разпише, след като Рио Патрисио отрази удара му за крайния резултат 3:1.