ЧФР Клуж отново е шампион на Румъния

от Борил Гочев , Източник: БНР
11:07, 04.08.2020
Чете се за: 00:39 мин.

Отборът на ЧФР Клуж победи основния си съперник Университатя Крайова с 3:1 като гост в последния кръг на румънското първенство по футбол и си осигури трета поредна титла.

Възпитаниците на Дан Петреску събраха 49 точки и си гарантираха шести шампионски трофей в историята си.

Домакините, за които и равенството беше добър резултат, поведоха в деветата минута с попадение на Дан Нистор, но Пауло Винисиус изравни десетина минути преди почивката.

През второто полувреме Кевин Боли и Чиприан Дяк от дузпа оформиха обрата.

Българският полузащитник Антони Иванов влезе като резерва четвърт час преди края за тима от Крайова, но не успя да помогне.

Университатя завършва на второ място с 44 точки, като има и мач по-малко срещу Астра, което вече е без значение.

Тимът от Гюргево е трети с 33 точки и има да изиграе още две двубоя.

За отборът от Клуж това е общо шеста титла в историята. По този показател "железничарите" делят 4-та позция във вечното класиране с УТА Арад и вече несъсществуващия Шинезул Тимишоара.

Лидер по този показател е тимът на ФКСБ, който до 2017-та година носеше името Стяуа Букурещ.

СДВР: Няма сериозни нарушения на обществения ред след поредния протест в София