Най-новият спорт, включен в семейството олимпийските игри, е чирлидинг. Той набира все по-голяма популярност у нас.
На сесия на Международния олимпийски комитет, проведена в навечерието на откриването на Олимпийските игри в Токио, спортът чирлидинг получи утвърждаване като пълноправен Олимпийски спорт. Това решение на МОК мотивира страната ни да създаде и Чирлидинг съюз, който за краткото време от 2 години вече има картотекирани 23 клуба от 19 населени места.
"Работим методически с колеги от сходни спортове и там има много подготвени деца, които им харесва и тази нова спортна дисциплина. Имат добра база, и съответно добра възможност за развитие в още един спорт. Нещо, което е прекрасно, тъй като България има отлични традиции в гимнастическите спортове и ако заедно работим с колегите, можем само да надграждаме в името на едни добри национални отбори“, каза Милко Кралски – председател на Български чирлидинг съюз.
За да надникнем в кухнята на този нов спорт, посетихме тренировка на пловдивския клуб „Севън Стормс“, където ни посрещна една от легендите в танцовото модерно изкуство Мариана Данева.
Вижте повече във видеото
Репортер: Мария Павлова
Гледайте повече теми от "България в 60 минути"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube