Чупо-Мотинг с основна заслуга за победа на Байерн в дебюта си

10:00, 16.10.2020
Чете се за: 00:39 мин.
чупо мотинг основна заслуга победа байерн дебюта

Ерик Максим Чупо-Мотинг направи перфектен дебют за Байерн (Мюнхен), отбелязвайки два гол и асистирайки за третия, при класическата победа на "баварците" над аматьорския Дюрен.

Мачът беше очакван, с оглед на това, че тимът на Ханзи Флик нямаше да може да разчита на голя част от своите титуляри, заради паузата за Лигата на Нациите. Това принуди носителите на трофея да дадат шанс за изява на някои от новите попълнения сред които Дъглас Коща, Чупо-Мотинг и Марк Рока.

Чупо-Мотинг откри резултата в 24-та минута, а единадесет по-късно бе повален в наказателното поле. Томас Мюлер застана зад топката и превърна дузпата в гол за 2:0.

Привлеченият от ПСЖ нападател можеше след това на няколко пъти да реализира, но при нито един от шансовете си не успя да го стори.

Междувременно Хави Мартинес и Джамал Мусиала също бяха много близо до третия гол, но техните удари срещнаха гредата.

31-годишният Чупо-Мотинг най-накрая се отплати за пропуските си в последните минути на двубоя когато отбеляза за 3:0.

За "баварците" предстои гостуване на Арминия (Билефелд) в събота, а в сряда ще приемат Атлетико (Мадрид) в мач от Шампионската лига.

Тръмп и Байдън влязоха в задочен спор в две отделни телевизии
Доц. Андрей Чорбанов: За да изчезне вирусът, трябва да мине през всички възможни носители