ЦСКА 1948 измъкна точка в Благоевград след гол от дузпа в продължението

ивайло чочев даниел наумов върнаха цска 1948 битката европа
Снимка: ПФК ЦСКА 1948, LAP.bg
22:57, 17.07.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Двубоят между Пирин Благоевград и ЦСКА 1948 завърши при резултат 1:1. Преслав Йорданов откри резултата, а Ивайло Чочев изравни от дузпа в 94-ата минута.

Домакините откриха резултата на стадион "Христо Ботев" в Благоевград още в 4-ата минута. Преслав Йорданов засече с глава центриране от корнер на Андрей Йорданов за 1:0.

До почивката гостите създадоха по-опасните ситуации в преден план, но така и не се възползваха от възможностите си. Янко Георгиев от своя страна отрази силен шут извън наказателното поле на Александър Колев.

След паузата Джонатан Перейра стреля точно от пряк свободен удар, но стражът на "орлетата" изби.

В добавеното време гостите получиха дузпа след намесата на ВАР. Христофор Хубчев повали Карлос Охене в наказателното поле. Ивайло Чочев оформи крайния резултат. Полузащитникът има три гола от дузпа срещу този съперник.

Феновете на Пирин не понесоха случващото се спокойно. Запалянковците започнаха да хвърлят предмети на терена и играта бе прекъсната, макар и за кратко. Футболистите на двата тима също се спречкаха преди последния съдийски сигнал.

ЦСКА 1948 заема 4-ата позиция в класирането с актив от 4 пункта. Пирин е 11-и в подреждането с 1 точка.