ЦСКА 1948 спечели столичния сблъсък със Славия

Първа шампионатна победа за "червените".

20:57, 25.08.2024
Чете се за: 01:02 мин.
ЦСКА 1948
Снимка:

ЦСКА 1948 победи Славия с 2:0 в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Футболистите на Валентин Илиев стигнаха до трите точки с два гола в двете полувремена.

Талиш откри резултата в Бистрица в 24-ата минута. Полузащитникът отправи плътен шут от над 30 метра, който влетя в далечния ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

След почивката "червените" удвоиха преднината си. Евгений Сердюк пресече подаване назад, финтира противниковия вратар и изпрати топката в опразнената врата.

Резервата Кристиян Балов пропусна най-чистото положение за "белите", след като не успя да засече остро подаване на празна врата.

Славия се смъкна до 10-ата позиция в класирането с актив от 7 пункта. ЦСКА 1948 се намира едно място по-надолу в подреждането с точка по-малко.