ЦСКА 1948 затвърди доброто начало на сезона с успех над Пирин

20:59, 21.07.2023
ЦСКА 1948
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 победи Пирин Благоевград с 3:0 в първия мач от втория кръг на Първа лига. Стоян Стоичков, Педриньо и Георги Русев бяха точни за победителите.

Стоян Стоичков откри резултата в 9-ата минута. Офанзивният футболист проби по десния фланг и стреля в далечния ъгъл с фалцов удар.

Натискът на столичани продължи и възпитаниците на Атанас Рибарски удвоиха аванса си. "Червените" получиха дузпа за игра с ръка на Гезим Пепси. Педриньо бе точен от бялата точка.

След почивката домакините продължиха да диктуват играта на стадион "Бистрица" в София и не позволиха на гостите да отправят точен удар.

Лидерът в шампионата можеше да победи своя опонент още по-изразително, но попадение с глава на Елитон бе отменено поради засада.

В добавеното време на двубоя Георги Русев оформи крайния резултата, след като засече с глава центриране от ъглов удар на Талис.

В последната атака от двубоя Иво Андреев отсъди дузпа за благоевградчани за игра с ръка на Георги Русев, но промени решението си след намесата на ВАР.

ЦСКА 1948 оглавява класирането с пълен актив от 6 точки. "Орлетата" заемат последната 14-а позиция в подреждането без точки.