ЦСКА и Левски записаха чисти победи при подновяването на женското волейболно първенство

цска левски записаха чисти победи подновяването женското волейболно първенство
Снимка: ВК ЦСКА
18:54, 03.02.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Отборите на ЦСКА и Левски постигнаха победи при подновяването на мачовете от българското волейболно първенство при жените.

В мачовете от 8-ия кръг на шампионата "червените" се наложиха над Дея спорт Бургас като гост с 3:0 (29:27, 25:20, 25:23) гейма, като в първата и третата част домакините имаха своите шансове, но не успяха да се възползват от тях.

Междувременно Левски се справи без особени проблеми при визитата си на последния в подреждането Варна ДКС и го надигра с 3:0 (25:22, 25:12, 25:17) гейма.

В подреждането ЦСКА е второто място с баланс 7-1, докато "сините" са трети с показатели 6:-2.

В най-оспорвания двубой от днешния Марица 2022 срази Хектор София с 3:2 (25:18, 18:25, 25:23, 21:25, 21:19) гейма. В решителния тайбрек двата тима предложиха много здрава битка, но след няколко пропуснати мачбола в крайна сметка радостта беше за пловдивчанки.

Марица 2022 е на шесто място в класирането с баланс 3-5, а столичанки са една позиция по-назад с актив от един успех и 7 поражения.

Утре, предстои да бъде сложена точка на 8-ия в женския волейболен шампионат със срещата между Славия и Марица Пловдив. Сблъсъкът от столичната зала "Панайот Пондалов" ще може да проследите НА ЖИВО по БНТ 3 от 17:55 часа!