ЦСКА не се затрудни срещу Берое, Шопов над всички с два гола и асистенция

Благодарение на успеха ЦСКА се изравни в класирането с втория Лудогорец. Двата тима имат по 48 точки, но разградчани са с два мача по-малко.

Станислав Шопов ЦСКА
Снимка: Официален сайт / cska.bg
17:05, 03.03.2024
Чете се за: 02:12 мин.

Навръх националния празник 3-ти март, ЦСКА победи с 3:0 отбора на Берое Стара Загора в среща от 23 кръг на Първа лига. Точни за „армейците“ бяха на два пъти Станислав Шопов (3' и 48'), веднъж се разписа и Матиас Фаетон, който беше точен в 32 минута. Заради контузия, получена в мача с Арда за купата на България, двубоят за домакините пропусна защитникът Иван Турицов.

Тимът на Берое остава в пети пореден мач без победа, като серията включва четири поражения и едно равенство. Старозагорци са на 12 място с 25 точки. Днес те нямаха футболни аргументи срещу ЦСКА, а освен това останаха 10 на терена още в 17 минута заради директен червен картон на капитана им Франко Рамос.

ЦСКА откри резултата още в 3 минута с много красиво изпълнение на Станислав Шопов. 21-годишният пловдивчанин посрещна топката от воле с левия крак след като тя беше отбита при центриране от дясно от ъглов удар.

Лошите новини за Берое продължиха и в 17 минута техният капитан Франко Рамос беше отстранен с директен червен картон. В 33 минута Станислав Шопов отново показа отличния си потенциал, извеждайки перфектно сам срещу вратаря в коридор Фаетон. Нападателят от остров Гваделупа без да се бави технично прати топката за втори път в мрежата на Артур да Мота.

Три минути след началото на второто полувреме Станислав Шопов отново се разписа и направи 3:0 за армейците, оформяйки крайния резултат в мача.