Снимка: ПФК ЦСКА
19:02, 18.06.2022
Чете се за: 01:32 мин.
Български футбол

ЦСКА отстъпи на Гройтер Фюрт с 1:4 в контролна среща, играна в Австрия. Рагнар Ахе изпъкна с две попадения за символичните гости. Тобиас Рахъл и Диксън Абиама също бяха точни за тима от Втора Бундеслига. Калоян Кръстев се разписа за "армейците".

Двубоят бе неофициален дебют за старши треньора Саша Илич и футболистите Лазар Туфегджич и Станислав Шопов.

В 24-ата минута Тобиас Рахъл преодоля Енес Махмутович и стража Густаво Бусато, за да открие резултата на стадион "Йенбах".

Галин Минков се подхлъзна и загуби топката в средата на терена пет минути по-късно. Диксън Абиама удвои аванса на германците с изстрел извън наказателното поле.

След почивката Рагнар Ахе проби по левия фланг и с удар по диагонала направи резултата 3:0.

Варела проби до аутлинията по левия фланг и върна топката към Калоян Кръстев, който с едно докосване намали изоставането за столичаните.

Рагнар Ахе удвои головата си сметка в сблъсъка, за да оформи крайния резултат.

Следващата контрола на "червените" е срещу Кематен на 21 юни от 19.30 часа.