ЦСКА отпадна от ЛЕ след нова загуба от Копенхаген (Видео)

цска отпадна нова загуба копенхаген видео
18:16, 17.08.2018
Чете се за: 01:40 мин.
Лига Европа

ЦСКА отпадна в третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Червените" загубиха реванша срещу ФК Копенхаген с 1:2 като гости и с общ резултат 2:4 приключват участието си в надпреварата.

Домакините поведоха в 23-ата минута с гол на Н'Дойе, който обаче бе в явна засада при получаването на топката. ЦСКА изравни в 58-ата минута чрез Евандро.

ФК Копенхаген стигна до успеха в 64-ата минута, когато отново точен бе Н'Дойе.

-----

Първото полувреме се разви по перфектен начин за домакините, които умело убиваха темпото и изцяло контролираха събитията на терена, без да блестят и без подлагат на натиск ЦСКА.

"Червените" не показаха никакви аргументи в атака през първата част - Десподов бе неутрализиран на десния фланг, а Мауридес бе напълно незабележим в центъра. Единствено Едвин Джеси отляво опитваше да създава проблеми на защитата на домакините. Именно след пробив на ганаеца в наказателното поле в 12-ата минута бе най-добрата ситуация за ЦСКА до почивката, но ударът на Тиаго рикошира в противников играч и излезе в корнер.

Датчаните търпеливо чакаха своя момент и той дойде в 23-ата минута, когато Н'Дойе бе изведен зад защитата и с лекота реализира с удар покрай вратаря. Нападателят обаче бе в положение на засада в момента на паса, но въпреки протестите на "червените", реферът зачете попадението.

В края на първата част "червените" опитаха натиск, но стигнаха само до ъглов удар в края, като след центрирането Бодуров можеше да засече с глава, но бе изпреварен от защитник на Копенхаген.

На почивката Нестор Ел Маестро смени невъзстановения напълно от контузия Едвин Джеси и пусна в игра бразилеца Евандро, който сериозно раздвижи атаката на ЦСКА. След добро отиграване на Евандро Мауридес се озова на стрелкова позиция в 50-ата минута, но ударът му премина встрани.

В 56-ата минута при идентична ситуация с гола на Копенхаген отново Н'Дойе бе изведен сам срещу вратаря и отбеляза, но този път страничният рефер вдигна флага за засада.

Минута по-късно Н'Дойе опита да прехвърли Черниаускас, но вратарят изби в корнер с върха на пръстите.

В 58-ата минута резервата Евандро получи извеждащ пас от Мауридес и останал очи в очи с вратаря, майсторски го преодоля за 1:1.

Копенхаген отново излезе напред в резултата в 64-а минута, когато Н'Дойе бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране от корнер и с глава отбеляза втория си гол в мача.

Това сякаш обезвери "червените", които не допуснаха ново поражение с 1:2 от Копенхаген.

ФК Копенхаген - ЦСКА 2:1 (4:2 общ резултат)
1:0 Дам Н'Дойе (23)
1:1 Евандро да Силва (58)
2:1 Дам Н'Дойе (64)

ФК Копенхаген: Йоронен, Биеланд, Фишер, Томсен, Зека, НТДойе (90-Сотириу), Грегуш (60-Квист), Вавро, Бойлесен, Анкерсен, Сков (87-Кодро)
Треньор: Столе Солбакен

ЦСКА: Черниаускас, Бодуров, Пинто, Джеси (46-Евандро), Мауридес, Лясков, Малинов (72-Бикел), Десподов (79-Манолев), Тиаго, Перейра, Секулич
Треньор: Нестор Ел Маестро

Жълти картони: Ян Грегуш (ФК Копенхаген); Стивън Перейра, Кристиан Малинов, Николай Бодуров (ЦСКА)

Чете се за: 04:52 мин.
Петър Зехтински пред БНТ: Марибор е опитен отбор, надявам се на добър резултат (ВИДЕО)
17:55, 11.07.2024
Чете се за: 02:05 мин.