Цветомир Малинов и Иван Янкулов завършиха 6-и на двойка без кърмчия на световното по гребане до 23 г. в Пловдив

11:03, 22.07.2023
цветомир малинов иван янкулов завършиха двойка безз кърмчия световното гребане пловдив
Снимка: startphoto.bg

Българите Цветомир Малинов и Иван Янкулов останаха на 6-о място във финал "А" на дисциплината двойка без кърмчия на световното първенство по гребане за младежи до 23 години, което се провежда на Гребния канал в Пловдив.

Родните състезатели, за съжаление, не успяха да се намесят в битката за медалите и през цялата дистанция заемаха последната 6-а позиция, като в крайна сметка финишираха с време 6:46.28 минути.

Шампион стана дуетът от Великобритания Майл Биийсън Хари Гефен, които водиха убедително през цялата гонка, но в края бяха сериозно застрашени от братята Лука и Марко Висино от Италия, но в крайна сметка златото остана за британците, а среброто за италианците.

Бронзът пък заслужи лодката на Австралия, в която бяха Джаръд Лорд и Мич Солсбъри.

Малко по-рано днес българските представители на двойка скул лека категория Станислав Григоров и Иван Йорданов останаха 3-и във финал "С" на дисциплината с резултат 6:41.21 минути и така се наредиха 15-и в крайното класиране.

България приема Австрия в търсене на първи успех в третия етап на предквалификациите за Евробаскет 2025