Далас отстрани Оклахома Сити и е на финал в Западната конференция на НБА

Лука Дончич имаше най-голяма роля за успеха на Далас, завършвайки с трипъл-дабъл от 29 точки, 10 борби и 10 асистенции.

далас отстрани оклахома сити финал западната конференция нба
08:35, 19.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Далас Маверикс постигна инфарктна победа в шестия мач срещу Оклахома Сити Тъндър и така спечели полуфиналната серия между двата тима в Западната конференция на НБА с 4:2 победи. Домакините се наложиха със 117:116 (23:30, 25:34, 35:26, 34:26) с кош в последната секунда на мача в "Американ Еърлайнс Сентър".

Оклахома започна по-добре срещата, като полувремето имаше солидна преднина от 16 точки. След почивката обаче Далас излезе преобразен и започна да стопява разликата, за да се стигне до заключителните минути, когато успя да излезе напред в резултата и да измъкне победата в последните секунди с кош от фаул на Пи Джей Уошингтън.

Лука Дончич имаше най-голяма роля за успеха на Далас, завършвайки с трипъл-дабъл от 29 точки, 10 борби и 10 асистенции. Дерек Лайвли направи дабъл-дабъл от 12 точки и 15 борби. Дерик Джоунс и Кайри Ървинг отбелязаха по 22 точки.

За Оклахома Шай Гилгъс-Александър изигра поредния си силен мач с 36 точики. Джейлън Уилямс добави още 22 точки, а Чет Холмгрен завърши с 21.

Във финала на Запад, Далас чака победителя от серията между Денвър Нъгетс и Минесота Тимбъруулвс, където резултатът е 3-3 победи.

Ултиматум към Нетаняху: Ще подаде ли оставка министър от военния кабинет на Израел?