Даниил Медведев постигна нова победа в турнира по тенис в Париж

Руснакът отстрани Себастиан Офнер

Даниил Медведев
00:28, 31.07.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Бившият №1 в световната ранглиста Даниил Медведев (Русия) се класира за третия кръг на олимпийския турнир по тенис на Игрите в Париж.

Четвъртият поставен в схемата Медведев спечели убедително срещу Себастиан Офнер (Австрия) с 6:2, 6:2 за 68 минути.

28-годишният руснак нямаше никакви проблеми, след като направи четири пробива в мача и доминираше изцяло. Той ще играе срещу №13 Феликс Оже-Алиасим (Канада) в спор за място на четвъртфиналите.

Медведев заема пето място в световната ранглиста в момента и има 20 титли от ATP в кариерата си. На Игрите в Токио 2020 достигна до четвъртфиналите, където загуби от испанеца Пабло Кареньо Буста.

По-рано днес олимпийският шампион по тенис на сингъл при мъжете Александър Зверев продължи защитата на титлата си.

Анди Мъри и Дан Евънс отразиха два мачбола и се класираха за четвъртфиналите на двойки