Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите в Майорка

23:22, 22.06.2022
Чете се за: 01:27 мин.
даниил медведев класира четвъртфиналите майорка

Световният №1 в тениса Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на турнира на трева от сериите АТР 250 в Майорка.

Шампионът от дебютното издание на надпреварата през миналата година се наложи след обрат над своя сънародник Аслан Карацев с 4:6, 6:3, 6:2 за 2 часа и 19 минути игра.

В първия сет един единствен пробив беше достатъчен на Карацев, за да спечели с 6:4, но във втория Медведев отговори подобаващо и на свой ред реализира само един пробив по пътя си към успеха с 6:3.

В решителната трета част световният №1 набързо поведе с 5:1 гейма и до края нямаше проблеми, слагайки точка на спора след 6:2.

На четвъртфиналите Медведев ще се изправи срещу Роберто Баутиста Агут, който се класира служебно за тази фаза, тъй като Ник Кирьос не се появи за мача помежду им днес. Руснакът и Агут до момента са играли общо четири пъти, като испанецът води с 3-1 победи.

Преди броени дни обаче Даниил Медведев стигна до първия си успех, побеждавайки Агут на четвъртфиналите в Хале, Германия.