Давид Гофен с трудна победа в първия кръг в Антверпен

от Вяра Илиева
14:26, 19.10.2022
Чете се за: 01:57 мин.
давид гофен трудна победа първия кръг антверпен

Давид Гофен спечели трудно първия си мач на тенис турнира в Антверпен. Пред родна публика той се наложи в трисетов двубой над сънародника си от Белгия Жил-Арно Баи. Гофен спечели с 7:6 (7), 5:7, 6:4 за повече от три часа игра.

1185-ият в световната ранглиста на два пъти имаше аванс от пробив пред далеч по-титулувания си съперник, но и двата пъти изпусна преднината си. Баи спаси два сетбола в деветия гейм, а в тайбрека имаше на свой ред точка за повеждане в резултата, която не оползотвори. Гофен не сбърка при общо четвъртия си сетбол за частта и дръпна след час и 20 минути игра. Втората отиде на сметката на по-непретенциозния от двамата, въпреки че Баи изостана с ранен пробив. Впоследствие той върна брейка и направи още един преди влизането във втори пореден тайбрек. Гофен поведе с пробив и в третия сет, който Баи отново върна, но нов брейк на сметката на 58-ия в света сложи точка на спора между двамата.

Гофен завърши с 57 уинъра и 31 непредизвикани грешки. На осминафиналите той ще спори с третия в схемата Диего Шварцман от Аржентина.