Дейвид Хъдълстоун остана 20-и в многобоя на Европейското първенство по спортна гимнастика

22:16, 18.08.2022
дейвид хъдълстоун спечели бронз успоредка осиек
Снимка: Инстаграм

Българският гимнастик Дейвид Хъдълстоун завърши на 20 позиция в многобоя на Европейското първенство по спортна гимнастика в Мюнхен, Германия.

Хъдълстоун беше лидер след изиграването на първия поток с резултат от 79.864 точки, но след изиграването на следващите два потока българинът се смъкна до 20 място.

Останалите двама българи в състезанието Йордан Александров и Теодор Трифонов се наредиха съответно 47 и 52.

Надпреварата също така служеше като квалификация както за финалите на отделните уреди, така и за финалите в отборното състезание.

За съжаление, България остана извън финала на отборната надпревара, след като остана на 18 позиция в крайното класиране. В същото време нито един от родните гимнастици не успя да намери място и във финала на даден уред.

Европейски шампион в многобоя при мъжете пък стана британецът Джо Фрейзър с резултат от 85.565 точки, изпреварвайки представителите на Турция Ахмет Йундер и Адем Асил.

Най-интересното от Европейското първенство по спортна гимнастика следете в ефира на БНТ 3