Денислава Глушкова се класира за полуфиналите в Анталия

15:11, 10.03.2023
денислава глушкова класира полуфиналите анталия

Българката Денислава Глушкова се класира за полуфиналите на тенис турнира на клей от веригата на ITF в Анталия, Турция, след като надигра в два сета италианката Джорджа Педоне.

Поставената под №2 Глушкова се наложи със 7:5, 6:2 за 2 часа и 15 минути игра и в спор за място на финала ще се изправи срещу австрийската квалификантка Мавина Йостерайх.

В първия сет българката изоставаше с 2:4 гейма, но съумя да върне пробива и да изравни резултата при 4:4. При 5:4 в своя полза Денислава сервираше, за да затвори частта, но допусна да се стигне до ново равенство. При 6:5 обаче грешка нямаше и Глушкова сложи точка на спора в първия сет.

Във втория 19-годишната софиянка реализира два ранни пробива, след които тя поведе с 4:1 гейма и до края нямаше проблеми да стигне до крайния успех.

С победата Денислава Глушкова си осигури 4 точки за световната ранглиста, където понастоящем тя заема 515-та позиция.

Катастрофа затруднява движението по магистрала "Хемус" между тунелите "Витиня" и "Топли дол"
Антоанета Костадинова и Кирил Киров останаха 15-и на 10 метра пистолет на европейското в Талин