Българската тенисистка Денислава Глушкова се класира за финала на турнира на червени кортове от веригата на ITF в Анталия, Турция.
В полуфиналите 19-годишната Глушкова се наложи с 6:3, 4:6, 6:4 над австрийската квалификантка Мави Йостерайхер в мач, продължил повече от три часа.
С успеха българката си осигури 6 точки за световната ранглиста и спечели 1470 долара от наградния фонд.
В спора за титлата пък Глушкова ще се изправи срещу сръбкинята Наталия Сенич, която по-рано днес надигра със 7:6(6), 6:1 поставената под №3 Илай Йорук от Турция.
До този момент Денислава Глушкова и Сенич не са се срещали, а при победа българката ще грабне втора титла в кариерата си от турнири на ITF.
Първият ѝ триумф дойде миналия октомври по време на надпреварата в Созопол, като тогава българката получи "уайл кард" за турнира и извървя целия път до края.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Срещите от тенис турнира във Фуджайра (ОАЕ) са отложени поради съображения за сигурност, Иван Иванов трябваше да стартира днес
Медведев и Рубльов все още са блокирани в Дубай и ще пропуснат демонстративния турнир преди Мастърса в Индиън Уелс
Очаква се днес да започнат евакуационни полети на българи, блокирани в Близкия изток
ЦИК: 12 партии и 10 коалиции до момента са подали документи за регистрация