Денислава Глушкова стартира с успех на тенис турнир в Брашов

Българката се справи с квалификантка в трисетов мач.

денислава глушкова стартира успех тенис турнир брашов
Снимка: БФ тенис
15:53, 27.08.2024

Денислава Глушкова се класира за втория кръг на сингъл на тенис турнира на клей в Брашов (Румъния) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Софиянката победи преминалата през квалификациите представителка на домакините Алексия Лавиния Пуяц с 2:6, 6:4, 6:1. Срещата продължи малко повече от три часа и половина.

Глушкова стартира трудно и след пробиви в първия и в петия гейм тя загуби първия сет. През втората част българката направи серия от три поредни гейма, за да поведе с 5:3 и запази предимството си, за да изравни резултата. В решителния трети сет 20-годишната българка взе пет последователни гейма, за да достигне до 6:1 и да затвори мача.

Следващата й съперничка ще бъде поставената под номер 2 Олександра Олиникова от Украйна.

Друга българка - Лия Каратанчева, девета поставена в схемата, ще започне директно от втория кръг срещу Екатерина Казионова (Русия).

В турнира на двойки Каратанчева и София Шапатава от Грузия, поставени под №2, ще играят на старта срещу румънките Алексия-Шара Янку и Алексия Пуяк.