Десет от Милан удържаха победата срещу Рома

22:57, 31.10.2021
Чете се за: 02:45 мин.
десет милан удържаха победата рома

Отборът на Милан спечели драматично с 2:1 като гост визитата си на Рома в голямото дерби на 11-ия кръг на италианската Серия "А".

"Росонерите" доминираха през първия един час на "Стадио Олимпико" и си осигуриха аванс от два гола, но в 65-ата минута останаха без Тео Ернандес, който бе изгонен.

Това позволи на "вълците" да натиснат в оставащите минути, но всичко до което стигнаха беше гола на Стефан Ел Шарауи.

Златан Ибрахимович откри резултата в 26-та минута с мощен диагонален изстрел по тревата от пряк свободен удар, който остави без шансове за реакция стража на Рома Руи Патрисио.

За шведската звезда на Милан това беше гол №400 в клубния футбол и също така 150-о попадение в италианската Серия "А", като Златан се е разписвал в Калчото с екипите на трите гранда Ювентус, Интер и Милан.

Десет минути след началото на втората част гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Ибрахимович. Главният арбитър още в реално време посочи бялата точка, но все пак имаше нужда от системата ВАР, която да потвърди решението му.

Зад топката застана Франк Кесие, който запази хладнокръвие и превърна 11-метровия наказателен удар в гол.

В 65-ата минута Рома получи искрица надежда, след като Тео Ернандес беше изгонен за втори жълт картон, но в продължение на близо половин час усилията на домакините не водеха до желания резултат.

В 93-ата минута обаче бившият играч на Милан Стефан Ел Шарауи върна интригата в двубоя, връщайки едно попадение.

До края обаче втори гол не падна, а вина за това имаше и стражът на Милан Чиприан Татарушану, който направи страхотно спасяване след удар на Карлес Перес.

По този начин Милан отново изравни Наполи на върха в Серия "А", като и двата тима имат по 31 точки след 11 изиграни кръга. Рома запазва 4-та позиция с 19 пункта.