Във Франция десетки полицаи протестираха край Триумфалната арка. Ден след като властите обявиха "нулева толерантност" към расизма в редиците на служителите на реда.
Изморени сме, омръзна ни! Искаме да работим нормално - това казаха събралите се полицаи. Те искат повече защита от правителството и се обявиха срещу намерението - част от тактиките при задържане - като притискането с коляно, да отпаднат.
Служителите на реда пяха Марсилезата и хвърлиха белезниците си на земята. Причина за недоволството им е изказване на министъра на вътрешните работи Кристоф Кастанер, който в началото на седмицата поиска полицаите да бъдат по-етични и да изпълняват задълженията си отговорно, но в рамките на закона.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра