Русенската млечна кухня е една от малкото в страната, която остана да работи в условията на извънредно положение.
Всички служителите използват специален дезинфектант в увеличена концентрация на всеки два часа. 14-те пункта за раздаване на храната на територията на Русе и Мартен се дезинфекцират по два пъти на ден- сутрин и вечер.
Носенето на защитни маски и ръкавици при получаването на храната е задължително. В тези условия, когато яслите в града са затворени, детската млечна кухня в Русе обслужва над 370 семейства.
Радостина Пейкова- началник отдел "Обществено здраве": Другото, което като организация направихме, освен човека, който да раздава, храната, както виждате, тук има и човек, който следи, ако има някакво струпване да следи за спазване на социалната дистанция.
Изложбата „Забравените божества“ в Националния археологически институт с музей при БАН
Втори шанс: След сложна гръбначна операция 15-годишен състезател по борба отново е на крака
Габрово и Велико Търново обявиха обща кандидатура за Европейска столица на културата през 2032 година
Жители на видинското село Гомотарци: Дунавът от година на година става все по-плитък
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски