Девойките до 18 години с трето поредно поражение на Световното

12:05, 23.09.2021
девойките години трето поредно поражение световното

Българският волейболен национален отбор за девойки до 18 години записа трета загуба на Световното първенство в Мексико.

Този път момичетата на Атанас Петров бяха надиграни от връстничките си от Словакия с 1:3 (17-25, 19-25, 25-21, 14-25).

В първите два гейма българките опитаха да се противопоставят на своите съпернички, но и в двете части словачките съумяваха да си осигурят комфортен аванс, което им позволи безпроблемно да вземат геймовете.

В третия младите "лъвици" показаха по-добро лице и напълно заслужено, след 25-21, намалиха пасива си в резултата.

За съжаление, четвъртата част отново премина под диктовката на състава на Словакия, който рано-рано дръпна в точките и не срещна трудности по пътя към крайния успех.

Христина Пеева, Ивайла Чавдарова и Виктория Георгиева завършиха с по 10 точки от българския състав, докато най-резултатна в мача стана Радка Хаскова от тима на Словакия с 16 пункта.

Поражението остави българките на последното 5-то място в групата, като младите "лъвици" са без точков актив до момента. Това почти сигурно ги изважда от сметките за място в 1/8-финалите, за които се класират първите четири отбора в групата.

Все пак надеждите остават, но в събота рано сутринта родните волейболистки трябва да търсят задължителен успех срещу Бразилия.