Девойките ни стартираха с поражение на Световното по волейбол

11:27, 21.09.2021
Чете се за: 01:35 мин.
девойките стартираха поражение световното първенство

Българският национален отбор по волейбол за девойки до 18 години започна със загуба участието си на Световното първенство за своята възраст, което се провежда в Мексико.

Момичетата, водени от бившия наставник на Хебър Атанас Петров, отстъпиха с 1:3 (26:24, 15:25, 19:25, 14:25) гейма от състава на Аржентина в първия си двубой от Група D.

"Лъвиците" влязоха в мача мотивирани и съумяха да отворят разлика от пет точки в средата на първия гейм при 19:14. Въпреки че последва отпускане в нашите редици, което доведе до изравняване на резултата, българките съумяха отново да намерят верния път и да спечелят първата част след 26:24.

След този момент обаче аржентинките заиграха по-стабилно и в следващите три части не допуснаха изненади, изграждайки убедителен аванс далеч преди края на геймовете, за да ги затворят съответно на по 15, 19 и 14 точки.

За нашия тим най-резултатна стана състезателката на Марица Ива Дудова с 10 точки. Виктория Коева и Боряна Ангелова завършиха с по 5 пункта.

В другия мач от нашата група Русия надигра категорично с 3:0 гейма състава на Словакия.

Именно "Сборная" е следващият съперник на българките, а двубоят е утре в 4.00 часа сутринта българско време.