Дея спорт и Монтана записаха успехи на старта на 16-ия кръг в НВЛ

19:47, 10.02.2024
Чете се за: 02:05 мин.
дея спорт монтана записха успехи старта кръг нвл

Отборите на Дея спорт Бургас и Монтана записаха чисти победи в откриващите два двубоя от 16-ия кръг в Националната волейболна лига (НВЛ) при мъжете, надигравайки съответно Марек Дупница и Хебър Пазарджик.

В Бургас временният лидер в подреждането Дея нямаше проблеми с гостуващия Марек и го победи категорично с 3:0 гейма.

Някаква интрига в срещата имаше единствено във втората част, когато съставът от Дупница за кракто се откъсна с 2-3 точки напред, но волейболистите на Франческо Кадеду бързо си върнаха контрола върху събитията на игрището и впоследствие спечелиха сета с 25:21, взимайки всяко едно от последните четири разигравания.

В подреждането бургазлии остават начело с баланс 15-1, докато Марек е на 10-ата позиция с показатели 5-11.

В друга среща от кръга Монтана също нямаше затруднения при визитата си на Хебър Пазарджик и спечели с 3:0 гейма.

Момчетата на Даниел Пеев доминираха напълно в зала "Васил Левски", като позволиха на своя опонент за кратко да поведе в точките едва в началото на третия сет.

Най-резултатен за успеха стана индонезиецът Фахри Путратама, който приключи с 15 точки, а с идентичен актив от другата страна на мрежата завърши Стефан Иванов.

В класирането Монтана е 5-и с баланс 10-6, а след деветата поредна загуба Хебър се свлече до 9-ото място с актив от 5 победи и 11 поражения.

Мария Габриел в Египет: Подписани са ключови споразумения