130 автобуса и 30 тролейбуса се дезинфекцират ежедневно от общинското предприятие “Дезинфекция, дезинсекция и дератизация”, съобщи директорът Антоанета Тончева. В периода от 9 март до 15 март са обработени обектите на дирекция „Местни данъци“, районните администрации “Вл. Варненечик”, “Аспарухово” и “Приморски”, включително и изнесеното бюро във кв. “Виница”, кметствата Звездица, Казашко, Константиново, Каменар и Тополи.
Дадени са инструкции на служителите как да изпълняват санитарните изисквания. Дезинфекцират се сградите на НАП, Юнашкия салон, Туристическия информационен център, зоокъта, автогарата. Обработени са 22 храма към Варненска и Великопреславска митрополия, както и три джамии, където също са проведени инструктажи.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина