Диа Евтимова се класира за полуфинал на двойки на турнир по тенис в Сърбия

Ралица Александрова и Юлия Стаматова отпаднаха във втори кръг на сингъл

диа евтимова финал анталия
18:21, 20.06.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Българката Диа Евтимова се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Евтимова и Адриен Наги от Унгария, поставени под №2, елиминираха украинките Катерина Дятлова и Мария Хлахола с 4:6, 7:6(5), 10-6.

Така за място на финала те ще играят срещу победителките от сблъсъка между третите в схемата представителки на домакините Наталия Сенич и Аня Станкович (Сърбия).

Българката Ани Вангелова и Катерина Лазаренко (Украйна) отпаднаха на четвъртфиналите при дуетите след загуба от №4 Никола Даубнержова (Словакия) и Лиса Варул (Естония) със 7:5, 6:7(5), 4-10. Вангелова и Лазаренко пропуснаха два поредни мачбола при 6:5 гейма и подаване на съперничките във втория сет, след което бяха категорично надиграни в решителния шампионски тайбрек.

В надпреварата на сингъл българките Ралица Александрова и Юлия Стаматова отпаднаха във втория кръг.

Квалификантката Александрова отстъпи с 1:6, 2:6 на представителката на домакините Аня Станкович, а осмата поставена Стаматова беше отстранена с 1:6, 1:6 от друга сръбкиня Петра Коникушич, която участва в схемата с "уайлд кард".

Барбора Крейчикова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Бирмингам