Димитър Кузманов отпадна на старта в Лима

20:25, 26.10.2021
димитър кузманов отпадна старта лима

Втората ракета на България Димитър Кузманов загуби, навръх именния си ден, своя първи мач на турнира от сериите Чалънджър в Лима.

Българинът отстъпи с 5:7, 1:6 на аржентинеца Гонсало Виянуева след малко повече от два часа игра на червените кортове в перуанската столица.

Мачът започна с три последователни пробива, като два от тях бяха на сметката на аржентинеца и така той поведе в резултата с 2:1. Авансът му се запази до 5:4, когато Кузманов съумя да върне пробива в последния възможен момент, изравнявайки резултата. За съжаление, Мико отново загуби подаването си в следващия гейм, което позволи на Виянуева отново да сервира за първия сет и този път той не сбърка.

Във втората част Гонсало изцяло контролираше събитията на корта и, макар да се намира близо 300 места след българина в ранглистата, успя да спечели сета с 6:1, слагайки точка на спора.

Съперник на Виянуева във втория кръг ще бъде победителят от мача между Томас Бариос и квалификанта Ернан Касанова.

Българското участие в Лима пък продължава с двубоя на Александър Лазаров, който се изправя днес срещу Алехандро Табило.