Динко Динев отпадна от турнира в Добрич

Българинът загуби от квалификанта Макс Алкала Гури

12:36, 10.09.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Динко Динев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Добрич с награден фонд 36900 евро.

Участващият с "уайлд кард" Динев загуби от квалификанта Макс Алкала Гури (Испания) с 2:6, 2:6 за 83 минути.

20-годишният Динев направи пробив на старта на мача, но след това загуби 10 от следващите 11 гейма, което се оказа решаващо.

За място на четвъртфиналите 21-годишният Гури, 469-и в света в момента, ще играе срещу Александър Донски.

Националът на България за купа "Дейвис" Донски вчера елиминира в първия кръг поставения под номер 8 Клеман Табюр (Франция) със 7:6(4), 6:2.

Още двама българи започват участието си в основната схема на сингъл по-късно днес. Деветият поставен Димитър Кузманов стартира срещу италианеца Раул Бранкачо, а получилия "уайлд кард" Иван Иванов ще излезе на корта срещу квалификанта Роберт Стромбакс (Латвия).