Директорът на ОДМВР-Бургас Радослав Сотиров подаде оставка.
По-рано днес кметът на Бургас Димитър Николов определи като грешка действията на полицията за това, че са спрели достъпа на български граждани до плажа в Росенец.
Ст. комисар Радослав Сотиров, директор на ОДМВР - Бургас в оставка: Ще поема тази отговорност като си подавам оставката,. Искам да благодаря на всички колеги тук, които изключително професионално си свършиха работата. Да им благодаря на тези температури, на тези градуси, държаха се доста мъжки, достойно. А и за мен е по-важно, че не допуснахме нарушения на обществения ред. Не се проля кръв и за мен това беше най-важно".
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата