Тежка техника започна тази сутрин работа по уширение на пътя в проблемния участък, който наложи затварянето на прохода "Петрохан" след проливните дъждове през последните дни. Целта е да бъде отворено поне едно от платната и трафикът да бъде възстановен по-скоро.
Инж Ивайло Спасов, директор на Областно пътно управление-Монтана заяви в "Денят започва", че първата стъпка вчера е свършена - водостокът е отпушен. До края на деня проходът се очаква да бъде отворен за автомобили.
Комисия ще започне оценка на щетите във Вършец. Обстановката започва да се възстановява, но хората са силно изплашени. Кметът на община Вършец е категоричен, че общината няма да се справи без помощ от държавата.
Комисия описва щетите след пороя във Вършец
Вижте и още във включването на Мирослава Георгиева.
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Прокуратурата повдигна обвинение за умишлено убийство след инцидент на „Лъвов мост“ в София
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета